Ik train voorlopig heuvels omdat ik hiermee goed doe bij zowel heuvelaar Schildermans, als bij heuvelspurter Ehli, als bij de twee kasseiheuvelaars en dan nog de ronderenners. Waar ik binnenkort op moet gaan trainen weet ik niet goed omdat het voor de rest sterk uiteen loopt wie wat nodig heeft.
Dat was ook mogelijk ja, dat je heuvels trainde. Niets mis mee. Wat je in een goed trainingsschema doet is één renner centraal stellen. Je beste natuurlijk. Schildermans is voorlopig heel geschikt, al zou je graag willen weten hoeveel talent hij heeft. Maar misschien heb je iemand met meer talent of krijg je een nog betere renner te pakken.
Hoe pak ik dat aan? Ik heb een absolute toprenner. Die mag nooit inefficiënt trainen, dus nooit op 70% en nooit zodanig dat hij straks voor zijn 24e op 100 zit. Daar zit je speelruimte dan ook. Verder kies ik zogenaamde beschermde renners. Die zullen dan soms 70% trainen, maar liefst zo min mogelijk. Bij mij zijn dat de hoog getalenteerde renners die ongeveer in het schema van de toprenner passen.
Schildermans train je op heuvel tot minimaal 90. Daar zal-lie zo'n 25 trainingen over doen. Nu wordt het even finetunen, want je wil je beschermde renners liefst tot 90 heuvel laten doortrainen (dan gebruiken ze hun 0,02 bonus per training efficiënter), maar je toprenner mag halverwege het seizoen niet boven de 95 komen of aan het einde van her seizoen boven de 96. Zodra al je beschermde renners 90 zijn of je toprenner aan zijn limiet zit, dan moet je van training switchen. Voor een heuvelaar komt dan in eerste instantie dalen en stamina in aanmerking.
Renners moeten òf efficiënt trainen of punten voor je pakken. zo niet, dan moet je ze verkopen.
Overigens hebben al mijn beschermde en top-renners al minstens 90 op hun hoofdskill, dus Schildermans (en zo'n beetje de rest van je team) loopt wat achter. Maar die heerlijke explo maakt veel goed, denk ik!