Seizoen 7, Rit 4: Kraaienpoten in Milaan, Deel IEen korte voorbeschouwing deze week, want we moeten al onze energie steken in het leggen van kraaienpoten op strategische plekken op het parcours, om te voorkomen dat de tegenstanders te veel punten weg gaan kapen hier. De verwachting is namelijk dat vooral de Australiërs hier heel erg veel punten halen, en over een paar weken komen we hier ook nog eens terug voor een tweede rit op hetzelfde parcours. We kunnen waarschijnlijk alleen maar lijdzaam toekijken hoe ze veel, heel veel punten in gaan lopen op ons. Het is niet anders, we zullen tactisch van goede huize moeten komen om na 7 ritten bovenaan te staan. Alles is nog mogelijk.


Als Nederlanders kijken we liever naar deze etappe van 2017, destijds de slotrit in de Giro. Jos van Emden won deze, maar belangrijker nog: Tom Dumoulin werd 2e in de rit, maakte voldoende tijd goed op leider Quintana en won daarmee de Roze Trui.

Tibbe VanEchten is onze beste hoop op punten in deze tijdrit. Vorig seizoen werd hij 18e en een seizoen eerder 17e. Alle punten zijn welkom en we hopen op een goede vorm van de dag. De selectie wordt aangevuld door onze beste tijdrijders, 2 jonge aanstormende talenten, en de winnende sprinter van vorige week. Hij krijgt deze ervaring als bonus mee voor zijn goede prestatie. Mocht de 2e tijdrit door de UCI toch nog uit de kalender gehaald worden (het Nederlands protest loopt nog altijd

), dan kan Bentinck in het AK wellicht profiteren doordat hij dan een ritje meer heeft gereden dan de tegenstanders.
Selectie: 51. Tibbe VanEchten (Facha Bortolo)52. Niels Ruijgh (Cabrasverdes)
53. Aart DeKort (Nibbixwoud)
54. Diederik VanderWeijden (Ciclokillers)
55. Romeo Knaven (Fliegende_Flyers)
56. Frans Duurkoop (bergtoppers)
57. Jorik van der Toorn (TeamEuroscalt)
58. Jelle Mourik (TeamSalpeter)
59. Wilfried Bentinck (Yvo_Meppelink_ProCycling)